ÜZENJ DALSZÖVEGES HANGULATKÁRTYÁKKAL! ITT A MOODLYRIX!
A Moodlyrix hangulatkártyákat rejt, amelyeket ismerőseinkkel megosztva dalszöveg-részletekkel fejezhetjük ki pillanatnyi érzéseinket, gondolatainkat. Szuper lehetőség arra
tovább
megjelenés:
2024-10-31 20:03:28
napi megtekintések: 2
megtekintések száma: 11
A DEX Songwriting Expót 2018-ban indította el az Artisjus azzal a céllal, hogy hiánypótló kezdeményezésként támogassa az információmegosztást és kapcsolatépítést a dalszerzői közösségen belül, valamint lehetőséget teremtsen a szakmai fejlődésre. A rendezvénysorozat most őszi kiadással várja a tanulni és inspirálódni vágyó zenei alkotókat. A meghívott szakemberek tematikus mesterkurzusain az érdeklődők novemberben és decemberben vehetnek részt az Artisjus székházban.
Az idei programról részletesen
Szűcs Krisztián: A zene és a nyelv szimbiózisa – avagy a prozódia
Mi a fontos: a jó prozódia, vagy az üzenet? Tökéletes forma közepes tartalommal, vagy fantasztikus, világmegváltó gondolatok, érzelmek szörnyű formába öntve? Na de a túlságosan virtuóz és frappáns prozódia miért taszíthatja a hallgatót? A dallam és a szöveg összjátéka, énekelhetősége alapvető fontosságú, és legalább ennyire lényeges a szöveg formájának és tartalmának a viszonylata is, ami ugyancsak visszahat a prozódiára. Szűcs Krisztián a fenti kérdésekre keresi a választ november 13-án.
Pátkai Rozina: Versek új hangon – elektronikus versmegzenésítés
Rímképletek, szótagszám, ütemhangsúlyos és időmértékes verselés. Mire gondolt a költő, akinek most készülünk átdolgozni a művét? A mesterkurzuson végigkövetjük a versmegzenésítés útját a verstani alapoktól és a szövegértelmezéstől, a zenei adaptáción át a végső produkcióig. Rozina saját tapasztalatain és izgalmas egyéb példákon keresztül mutatja be november 28-án, hogyan maradhatunk hűek a vers lényegéhez.
+1 limitált férőhelyes extra program: Nóvé Soma • Népdalátdolgozás
A népzene és a népdalok inspirálta zenei átdolgozások állnak Nóvé Soma mentoring workshopjának középpontjában november 28-án. A workshop gerincét az az alapgondolat adja, hogyan lehet zenei anyagokat új kontextusba rakni, mi az újragondolás folyamata, és milyen inspirációt jelentenek a népdalok. A programra való jelentkezéssel kapcsolatos infók a jegyértékesítő oldalon olvashatók.
Moldvai Márk: Minden dal történetmesélés – Az undergroundtól a rádiós popig, a világzenétől a filmzenékig
A zenei producer első számú feladata a vízió megálmodása – fejben már hallania kell a dal végső verzióját a legelején, látni az elmesélni kívánt történet legoptimálisabb formáját. Erről aztán meg kell tudni győzni a többi alkotót: előadókat, szerzőket, társszerzőket, hogy ez a helyes irány. Hogy mik ennek az állomásai, és miként lehet azt elérni, hogy a legjobban átélhető és megérthető legyen a szerzők (és előadók) szándéka, erről szól Moldvai Márk mesterkurzusa december 5-én.
A mesterkurzus mellett az előadók limitált férőhelyes mentoring workshop programot is hirdetnek, melyekre jelentkezés/kiválasztás útján lehet bekerülni. További információ, leírás a jegyértékesítő oldalon.
További program- és jegyinformációk a DEX Facebook-oldalán és Instagramján!
A DEX-ről
Az Artisjus a DEX Songwriting Expót 2018-ban indította el azzal a céllal, hogy hiánypótló kezdeményezésként támogassa az információmegosztást és kapcsolatépítést a dalszerzői közösségen belül, valamint lehetőséget teremtsen a szakmai fejlődésre. A résztvevők visszajelzései alapján a kezdetben egy- majd kétnapos konferenciát a szervezők 2022-ben négy tematikus napra bővítették, tavaly óta pedig tavaszi-őszi rendezvénysorozattal várják a tanulni és inspirálódni vágyó zenei alkotókat. A kis létszámú szakmai programok résztvevői személyesen is bemutatkozhatnak a hazai és külföldi szerzőknek: lehetőségük van saját dalaikról közvetlenül a meghívott előadók szakmai véleményét kérni.