hiperkarma

stílus: Alternatív

napi megtekintések: 1

megtekintések száma: 112803

dalok száma: 51

leírás:

A hiperkarma egy kultusz, végzetesség, ösztön és semmi mással nem hasonlítható össze. Szövegeik tömörek, végtelenül komplexek, a zenei megoldások főleg ezt hivatottak támogatni. Történetük inkább a fr... bővebben
A hiperkarma egy kultusz, végzetesség, ösztön és semmi mással nem hasonlítható össze. Szövegeik tömörek, végtelenül komplexek, a zenei megoldások főleg ezt hivatottak támogatni. Történetük inkább a frontember története, a koncerteken mégis egy zenekart látunk, és nem egy előadót, aki mögött más zenészek is megjelennek. Alapítás A zenekar 2000-ben alakult, miután a frontember, Bérczesi Robi korábbi zenekara (Blabla) feloszlott. Robi először egyedül állt neki a hiperkarma első lemezének, majd sorban csatlakoztak hozzá azok az emberek, akik azonosulni tudtak az ötletekkel. A dalok, szövegek Frenk (a dobos) konyhájában születtek, azonban a felvételeken Dióssy D. Ákos támogatásán kívül nagyrészt Robi munkái hallhatóak. vissza

bio:

Már 2000-ben megjelentek a Szigeten, itt adták első koncertjüket, mint a hiperkarma zenekar. Első albumuk (ami szintén a hiperkarma nevet viseli) a magyar alternatív zene egyik legerősebb anyaga let... bővebben
Már 2000-ben megjelentek a Szigeten, itt adták első koncertjüket, mint a hiperkarma zenekar. Első albumuk (ami szintén a hiperkarma nevet viseli) a magyar alternatív zene egyik legerősebb anyaga lett, a mai napig a „generációs” jelzővel illetik. Bérczesi szövegei végtelenül összetettek, a klasszikus költői képek csupán mellékesen jelennek meg szinte minden sorban.

A zenekar nagyon friss ötleteket hozott: ilyen volt a hiperkarma halloween, melyen a zenekar tagjai jelmezben adtak koncertet, vagy az a felvett szokásuk, hogy a koncert befejezéseként Frenk énekel el egy feldolgozást.

A második lemez 2003-ban jelent meg, amondó címen. Ezek a dalok már átcsúsznak a komplexből a zavarosba, a költőiből az érthetetlenbe, de Robi tehetsége valahogy még összefogta a káoszt. Szintén egy nagyon karakteres lemez, azonban nem tudta utolérni  az első album átütő, nagyon új mivoltát.

A következő években a frontember fokozatosan tűnt el és tűnt le. Drogproblémái miatt a zenekar működése teljesen leállt. (Frenk mindeközben tevékenykedett a Budapest Bárban, és saját szólólemeze is megjelent idén, 2015-ben Songs for Jelena címmel, melyen akusztikus hangszerelésben játszik feldolgozásokat.)

2011-ben egy nagyobb lélegzetvételből végigkoncertezték a fesztiválszezont, 2007 után először az Orczy-parkban adtak nagyon várt és beharangozott „visszatérő” koncertet. Azonban a lendület nem tartott tovább: 2014-es, harmadik nagylemezük októberi megjelenéséig ismét nem volt komolyabb aktivitásuk a közönség felé mint hiperkarma zenekar. Robi két önálló projekttel, az Én meg az Énekkel (amin csak feldolgozások vannak), illetve Nemes Andrással összeállva mint Biorobot zenekar készített egy-egy albumot, amiknek a dalai azóta is rendszeresen felcsendülnek egyszálgitáros estjein.

A 2015-ös év elejétől a zenekar élete felpezsdült: nem csak Robi, de Frenk is rendszeresen ad önálló, egyszál gitáros esteket, főként a fővárosban. Előbbi magyar nyelvű feldolgozásokat, saját szóló dalokat és hiperkarma szerzeményeket, utóbbi főleg angol nyelvű feldolgozásokat és saját dalokat játszik. A teljes zenekar pedig sikerrel abszolválta a tavaszi lemezbemutató turnét és a fesztiválszezont is, illetve ebben az évben ünnepelik fennállásuk 15. évfordulóját.

ÉRDEKESSÉGEK

•A zenekar következetesen kis kezdőbetűket használ. 
•Logójuk egy fordított vészkijárat jel, mely lemezborítóik visszatérő eleme.

vissza
Tudod mi az a MOODLYRIX

Egy olyan hangulatkártya, melynek segítségével pillanatnyi érzelmeidet tudod kifejezni. Keresd a fejlécben a kis hangulat ikonokat.

i